Zvuková izolace Materiály

Zvuková izolace Materiály

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zvuková izolace stěny v bytě: moderní materiály, výbavu a technologie

Problém hluku v soukromém domě je dnes docela akutní. Ubytování v bytových domech s nestandardní odhlučnění někdy stane jejich nájemníky velký problém. A to zejména pro ty rodiny, které mají malé děti nebo starší lidé, kteří rozhodně potřebují si odpočinout v klidném, tichém prostředí.

Jaký je izolace od vnějšího hluku

Hluk může pronikat do bytu, a to nejen oknem z ulice, a to i v případě, že jsou moderní plastové, ale i přilehlé hlavní zdi se sousedy. V důsledku toho zcela rozbité lidské pohodlí.

To je důvod, proč je tak důležité dnes izolace stěn v bytě. Moderní materiály pro tuto práci jsou uvedeny na trh v široké řadě, takže někdy laik, že je obtížné určit jejich volbu. Samozřejmě, můžete požádat prodávajícího, která z nich nabízí nejlepší možnosti.

Materiál pro protihlukových stěn určitě muset koupit pouze poté, co majitel bytu se už rozhodla o jakou metodu nebo typ technického hlediska budou provedeny tyto práce. Toto dilema je snadné se rozhodnout pro profesionální stavebníky. Oni více než kdokoli jiný vědět, jaký druh materiálu použitého pro zvukovou izolaci stěn, jak provádět tuto práci je levná, a co je nejdůležitější - efektivní.

Ale co v případě, že pronajímatel rozhodne provádět tento proces na vlastní pěst, bez pomoci mistrů? Chcete-li to, že bude muset předem seznámen s tím, co typy zvukové izolace stěn existují, jaké materiály jsou vhodné pro jeho specifický případ, a teprve potom začít pracovat.

Povahou zdroje a liší se od sebe navzájem. K dispozici jsou následující odrůdy:

Příčinou prvního typu zvuku může být stejně jednoduché hlasité mluvení nebo křik a hlasitou hudbu, nebo dokonce pracovní magnetofon nebo televizi. Acoustic echo nebo šum je obvykle vytvořen v prázdném prostoru. Vyhýbal se řádně rasstanovlennoy nábytku a dalších interiérových předmětů v bytě.

Mnozí z nás se často cítí nepříjemně, když sousedé zatlouct hřebík do zdi, nebo jen chodit v botách, klepe na dřevěnou podlahu. Tento druh bicího zvuku. Na druhé straně, strukturální zvuky nastat kvůli práci ve výškových budovách zvedat čerpadlo nebo jiné větrací systémy.

Předpokládá se, že pouze část ze sousedů mohou být nejúčinnější zvukové izolace v bytě stěnách. Moderní materiály, které konají tuto práci, mají poměrně atraktivní vzhled. Ale i přes to, někdy docela obtížné jednat se sousedy na takovou komplexní rekonstrukci v jejich bytě. Proto je i nadále další možnost - je to izolace z jeho strany.

Pro začátek, odborníci doporučují, aby pečlivě zkontrolovat stav bytových stěn, jejich integrity. Master, bude pracovat na vlastní pěst, je nutné omítku všechny praskliny, trhliny a díry. To platí především pro ty, kteří žijí v panelových věžáků. A teprve poté by měla být provedena izolace na stěnách v bytě. Moderní materiály, aby bylo možné provést tuto práci na jednom z existujících metod efektivně a bez větších obtíží.

Stávající technologie pro zvukovou izolaci

Hlučná společnost za zdí nebo dítě souseda - ctižádostivý pianista, od rána do večera učí gamutu televizi namontovaný za stěnou pro děti a mnoho dalšího - to vše je pádný důvod pro majitele bytu začal přemýšlet o zvukově izolační plotem svých domovů.

Funkce zvukové izolace jsou:

Ten je zaměřen na všechny přicházející ze sousedních „istochnika9raquo; Hluk by mohla odrážet speciálním povlakem na stěně a nedosáhne k uším člověka.

Na druhé straně, opačný proces je izolace stěn v bytě. Moderní materiály díky svému speciálnímu složení, které jsou schopné absorbovat zvuk.

V současné době existují dva způsoby, jak protihlukové stěny - rám a bezrámové. První varianta - více časově náročné. V tomto případě je na stěnu rám, sestavený z dřevěných lamel nebo kovových profilů. Používá se speciální antivibrační podložky pro izolaci konstrukčního hluku. Poté, mezi profily vhodné vrstvu zvukově izolačním materiálem - minerální nebo skelné vlny, polyuretanové pěny, sádrokarton, rákos nebo desek z vláken kokosových.

V případě bezrámové verzi pomocí ready-made panely, které jsou velmi lehké a snadnosti instalace. Jsou opatřeny koncové spoje typu „drážka-ship9raquo;. Vzhledem k existenci na trhu je velmi rozsáhlá škála textur a barev těchto desek možnost vytvořit na povrchu stěn, aby vyhovovaly každému vkusu.

Další metoda není běžně používán, a to navzdory jejich praktičnost. Je to takto: - na povrchu stěn pomocí napínáčky nebo „goryachego9raquo; Lepidlo připojené desky zbarvené pěny.

Před spuštěním „globalnoy9raquo; zvukové izolace v bytě, po kterém bude možné mít klid, bude nutné provést některé přípravné práce. Kromě toho je nutné odstranit všechny stávající zeď praskliny nebo otvory v rozích, budete muset dávat pozor na elektrické zásuvky. Obvykle v panelových domech otvory jsou vyrobeny v té době přes, takže sousedi mohou být informováni o všem, co se stalo v obývací stěnou. I oni budou muset izolovat materiál zvukotěsnou.

Instalatérské a topenářské potrubí, také nemusíte ignorovat, zejména těch, které procházejí stěnami. Jejich místa vstupu a výstupu musí být pečlivě uzavřeny pomocí tmelu zvukově izolační. Dobře si ujít hluk a kloubů, kde stěny jsou připojeny k podlaze nebo stropu. Oni také potřebují dobré zblízka.

PA „zavesa9raquo; sádrokarton

Sám o sobě je „suché omítky“ se používá zřídka. Ale může být použit pro získání nejlepší kombinace materiálů pro zvukovou izolaci stěn. S sádrokartonových kombinaci porézních materiálů, jako je ekologická nebo minerální vlny a izolace celulózy, a tak dále. D. Výhody takových kombinací jsou nejen vynikající ochranu od vnějšího hluku, ale i vytvoření dodatečné izolace pro vnější stěny.

Ale tato metoda má několik nevýhod. První izolace sádrokartonu v kombinaci s porézních stavebních materiálů, vyznačující se tím, složitost instalace a ztrátě velké plochy v místnosti, protože i ten nejlepší materiál pro zvukovou izolaci stěn místnosti má tloušťku nejméně dvanáct centimetrů.

Tato možnost je snížit množství cizí zvuk, pronikající zvenčí, se stala populární teprve nedávno. Tato zvuková izolace stěny vyrobeny z měkkého dřeva. To je podobné standardním stěnové panely a má drážky a hroty na koncích, za předpokladu, pro snadnou instalaci. Povrch hluku izolačního materiálu má dekorativní povlak. Tím se uvolní vlastník domu od nutnosti dále dekorovat stěny po instalaci. Kromě toho se zvukově izolační materiál na stěnách je velmi dobré používat v relativně velké mezery, takže si našel velkou distribuci a při kontrole cizích zvuků v kanceláři i v oblasti prodeje. Mezi nedostatky dekorativní panely z nejdůležitějších je jejich vysoká cena.

Tato možnost je dokonce používán v nahrávacích studiích. Deska z polyuretanové pěny mají vynikající zvukové izolační vlastnosti. Jsou k dostání ve standardních velikostech: šedesát až sto dvacet centimetrů. Tloušťka plechu není více než patnáct milimetrů. Plus polyuretanové panely jsou lehké a snadno se instaluje, stejně jako vysoká účinnost. Ale mají jednu velkou nevýhodu - vysoké náklady. Proto se tato možnost - není nejlevnější izolace stěn v bytě.

Ostatní materiály, jako sendvičových panelů, korku a zvukové izolace membrány, mají také vysokou cenu, ale mají jiné nevýhody. Spolu s jednoduchou instalací a krásným dekorativním vzhledem k jejich vlastnostem kvality jsou o něco nižší.

Podle názoru odborníků je nejúčinnější možností je kombinovaná izolace. Pro to je nutné použít současně dva různé materiály, např., Desky z minerální vlny a izolace proti kročejovému hluku. Potom se dvě vrstvy jsou získané uzavřené sádrokarton. Tato technika dává docela dobrý vliv, nicméně výrazně zvyšuje rozpočet na údržbu.

Instalace tenkého materiálu, přilepené ke zdi, nezpůsobí problémy na nikoho, dokonce i novicmistr. Technologie pro výrobu zvukovou izolaci stěn v bytě s pomocí moderních materiálů není vyznačuje velkou složitostí.

nezbytně nutné úplně vypnout elektřinu, než začnete. Poté se musí opravit všechny díry ve stěnách, zejména v okolí zástrček. To může být provedeno jak pomocí minerální vlny, nebo s použitím jiných podobných materiálů. V provozu je potřeba sádry tmelem. Má jednu velkou výhodu: je to rychle chytí, takže nemusíte čekat dlouho schne. Stejně tak je třeba udělat, a s otvory v potrubí a jiných komunikací.

Pak na zeď, pomocí úroveň stavitele, budete muset nainstalovat vertikálně vedení kovových profilů v krocích po čtyřiceti až šedesáti centimetrů. Připevnit přímo na zeď není nutné. Je nutné udělat krok zpět trochu, a to natolik, že pro ně později mohl dát materiál zvukotěsnou.

Pak se mezi profily musí být velmi dobře zabalené „matrasy9raquo; skleněné vlákno, minerální vlna nebo jiný materiál pro zvukovou izolaci stěn místnosti. Musí být zajištěno pomocí speciálních kotev, s širokým kloboukem. Vzniklé spáry musí být uzavřeny s pěnou nebo barvou přes tmelem. V rámci tohoto procesu je třeba věnovat pozornost hustotě upevňovacích lišt kovových profilů, jako by to byla malá, vibrace budou zvýšit hluk v místnosti.

Na samém konci instalace by se s pomocí samořezných šroubů měly sádrokartonové desky upevnit na hotový rám z profilů. Stejně tak je hluková izolace stěn pod tapetami. Je-li dokončovací výbava určena pro majitele k malování nebo nabarvení, musí mít také tmel.

Pokud by se pro zvukotěsnění používaly moderní panely s dekorativními nátěry, sádrokartonové úpravy již nebudou vyžadovat. Není nutné instalovat vodítka, protože tento izolační materiál je připevněn přímo na povrch pomocí kapalinových hřebíků. Ale jestliže samotné stěny jsou nerovnoměrné nebo mají velké rozdíly, je třeba provést předběžnou bednu: na ní bude nutné instalovat dekorativní panely.

Způsoby hlukové izolace stěn v bytě s moderními materiály

Problém hlukového znečištění lidského prostředí v moderním světě je velmi akutní. Ubytování v bytových domech s nedostatečně kvalitní ochranou proti hluku je pro nájemníky stále nepohodlnější. Do bytu proniká hluk nejen z ulice přes okna, ale také ze sousedů přes sousední stěny. V tomto ohledu mnoho vyřešit tento problém, díky zvukové izolace stěn v bytě s moderními materiály.

Zvuková izolace stěn chrání byt před extrémními zvuky

Hluk izolace stěn v bytě: moderní materiály

a jejich charakteristiky

Dnes jsou hlukové izolační materiály velmi oblíbené na stavebním trhu. Stále rostoucí úroveň hluku způsobuje, že lidé hledají efektivní způsoby, jak se chránit před nimi. Zvlášť se to týká těch, kteří žijí ve starých, zchátralých domech, jejichž stěny nejsou schopny zachovat zvukový tok. Existují dva hlavní způsoby, jak snížit zatížení šumu:

 • Protínají všechny stěny materiály absorbujícími zvukové vlny. Vypadají jako tlusté porézní matrace.
 • Tenká vrstva (do 15 mm.) Elastické rolovací materiály, které účinně odrážejí zvuk.

Zvuková izolace stěn v bytě pomocí rolovacích materiálů

Hluk izolace stěn v bytě s moderními materiály lze provádět nejúčinněji, pokud kombinujete oba tyto metody.

Užitečné rady! Než se rozhodnete, zda chcete provádět zvuková izolace, je nutné přesně určit zdroje rušení. To nejen pomůže zamezit zbytečným nákladům, ale také vyřešit tento problém efektivněji. Koneckonců, pokud hluk města není slyšitelný, ale brání se jen sousedům, není nutné izolovat vnější stěny.

Schéma průchodu, odrazu a absorpce zvuku pomocí sádrokartonu a zvukotěsného materiálu

Výhody a nevýhody různých materiálů pro zvukovou izolaci

Co se týče typů materiálů používaných k ochraně stěn před expozicí hluku, měli by být vybráni s vědomím výhod a nevýhod.

 • sádrokartonové desky v kombinaci s porézními materiály: ekologická vlna, minerální vlna, celulózová izolace. Výhody těchto materiálů jsou: dobrá ochrana před hlukem a vytvoření dodatečné tepelné izolace vnějších stěn. Nevýhody zahrnují: složitost instalace a velké množství prachu s ní, ztráta velké plochy místnosti, protože izolace má tloušťku až 12 cm;

Srovnání úrovně zvukové izolace různých sádrokartonových přepážek

 • dekorativní panely. Tento moderní zvukotěsný materiál je vyroben z vláken jehličnatých stromů. Má vzhled standardních stěnových panelů s drážkami a hroty na koncích pro snadnou instalaci. Jejich povrch má dekorativní povlak, který eliminuje potřebu dodatečné úpravy. Tento materiál je velmi vhodný pro velké místnosti. Z nedostatků lze zaznamenat pouze vysoké náklady;

Příklad zvukové izolace stěn v bytě

 • polyuretanové desky, díky dobrým zvukovým vlastnostem, se používají i v nahrávacích studiích. Standardní rozměry jsou 600x1200 mm. Tloušťka desek není větší než 15 mm. Výhody materiálu: lehkost, snadná instalace, dobrý účinek. Jeho mínus: vysoká cena;
 • zvukově izolační membrány. Jedná se o moderní materiál o tloušťce pouhých 35 mm, který umožňuje použití v kombinaci s jinými typy zvukové izolace. Montáž membrány je velmi snadná, protože je velmi flexibilní a může být ohnutá pod úhlem. V tomto případě má materiál vysokou hustotu, což umožňuje vytvořit vynikající ochranu proti hluku. Jeho nevýhodou je také velmi vysoká cena;

Zvuková izolace stěny s deskami z expandovaného polystyrenu

 • Korkový kryt má velmi krásný dekorativní vzhled, lze ho snadno instalovat běžným lepením. Je to velmi jemné. Zvukotěsné vlastnosti jsou dobré, ale nižší než jiné materiály;
 • Sendvičové panely jsou laminátové panely uzavřené mezi dvěma sádrovými deskami. Tento materiál má dobré zvukově izolační vlastnosti, snadno se instaluje, ale má velkou tloušťku, která je důležitá pro malé místnosti.

Schéma zvukové izolace stěny sendvičovým panelem

Zvuková izolace stěn v bytě moderních materiálů je spousta. Vyberte si je, co potřebujete, nejen "cenově dostupné", ale také pochopení vlastností montáže každého z nich. Kromě toho je třeba posoudit stupeň hluku v bytě. Nezakládejte a nepoužívejte hrubé materiály na úkor již malého prostoru. Možná bude stačit k použití jemnější ochrany.

Hluk izolace stěn v bytě s pomocí minerální vlny

Užitečné rady! Nepoužívejte pěnu pro zvukotěsnost. Je to dobrá izolace, ale zvuk neabsorbuje.

Materiály pro hluk izolace stěn (video)

Pořadí práce na hlukové izolaci stěn v bytě s moderními materiály

S instalací tenkých materiálů, které jsou nalepeny ke stěnám, nikdo nebude mít problémy. Technologie výroby hlukové izolace stěn v bytě s moderními materiály, které mají velkou tloušťku, musí být podrobně rozebrány.

Před zahájením práce je nutné vypnout elektrickou energii a utěsnit všechny otvory ve stěnách pod vývody pomocí minerální vlny nebo podobných materiálů. V takovém případě musíte použít omítku na tmel. Rychle uchopí a nebude dlouho čekat. S otvory z potrubí a dalších komunikací musíte dělat totéž.

Přehled moderních zvukově izolačních materiálů

Pak na stěnách, pomocí úrovně budovy, jsou kovové vodicí profily namontovány svisle ve vzdálenosti 40 - 60 cm od sebe navzájem. Namontovat profil přímo na stěnu by neměl být. Je třeba ustoupit, takže pod ním je možné umístit zvukovou izolaci.

Mezi profily jsou matrace ze skleněných vláken, minerální vlny nebo jakéhokoli jiného materiálu velmi těsně zabaleny. Na stěnu jsou připevněny speciální kotvy s širokými klobouky. Spoje jsou spojeny nebo potaženy tmelem. Je třeba dbát na těsnost vodicích profilů. Pokud to nestačí, vibrace dále zesilují hluk v místnosti. Po tom všem, pomocí samořezných šroubů, jsou sádrokartonové desky připevněny k hotovému rámu z profilů. Poté se po dokončení stěn provádí veškerá potřebná práce.

Schéma hlukové izolace stěny minerální vlnou

Užitečné rady! Použití dvou vrstev sádrokartonových nebo sendvičových panelů ze sádrového vlákna výrazně zvyšuje zvukotěsný efekt.

Pokud jsou pro zvukotěsnění používány moderní panely s dekorativním povrchem, není třeba sádrokartonové úpravy. Nepotřebujeme a instalační vodítka, protože tento materiál je pomocí tekutých hřebíků připevněn přímo k rovině stěny. Nicméně pokud nejsou stěny rovnoměrné a mají velké rozdíly, musíte nejprve vytvořit bednu, která pak upevní panely.

Nejúčinnější izolace proti hluku je kombinována. Chcete-li jej vytvořit, musíte použít dva různé materiály. Například na desky z minerální vlny konsolidovat zvukotěsnou membránu. Pak je vše pokryté sádrokartonem. Tato technika bude mít velmi dobrý účinek, i když výrazně zvýší náklady na opravy.

Zvuková izolace stěn s materiály z bavlněných vláken

Užitečné rady! Kovový profil by se neměl dotýkat nikde přímo stěn, nosných konstrukcí, trubek a dalších prvků. Všechny kontaktní body by měly být izolovány speciální izolační páskou ve 2 vrstvách. Tím se sníží vibrace a v důsledku toho pronikne do hluku v místnosti.

Správně namontovaná protihluková izolace stěn v bytě s moderními materiály zaručuje klid a odpočinek ve vašem domě, a to nejen z hluku města, ale od příliš neklidných a hlučných sousedů.

Zvukotěsné panely na stěny (video)

Plastové panely na stěny: fotografie, typy a způsoby montáže

Jak si vybrat barvu pro stěny v bytě? Hlavní typy a vlastnosti

Barva na stěny v bytě: vlastnosti, typy a doporučení pro použití

Nástěnné malby v interiéru: neobvyklé řešení v moderním bytě

Malování stěn v bytě: design, fotografické příklady, módní trendy, rady odborníků

Hydroizolace základů s rolovacími materiály

Sádrokartonová deska v kombinaci s porézními materiály: ekologická,

minerální vlna, celulózová izolace. Výhody těchto materiálů

Jsou: dobrá ochrana proti hluku a vytvoření dodatečné tepelné izolace

vnější stěny. Podle nevýhod jsou: ... ..

ohřívač má tloušťku až 12 cm.

Takže s takovou značnou tloušťkou zvukové izolace není zaručeno, že absorbuje většinu zvuků?

V tomto dokumentu chybí bezrámové konstrukce, inovativní materiál mohou být použity v oblasti zvukové izolace - Maksforte SaundPro, celková tloušťka materiálu - 12 mm, při dané tloušťce Maxforte SoundPro poskytnout vysoký výkon pro snížení hluku jak vzduch a z bubnu. Tento režim je následující: připojený ke stěně Maksforte SaundPro viset jako přikrývka namontovaným na houby, více opláštěných deskových materiálů (sádrovláknité desky nebo sádrokartonových). Materiál je šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje škodlivé lepidla, základem je kompozitní hlinitokřemičitanové vlákno.

Stěny

Pokud jste unaveni neustálým hlukem pocházejícím ze sousedních bytů, jedinou cestou z této situace je kvalitní zvuková izolace. Moderní materiály řeší tento problém snadno a levně. Na metodách nezávislého zvukotěsného bytu mluvíme dále.

Výhody zvukové izolace stěn vlastními rukama

Instalace zvukotěsná materiály v bytě - poměrně jednoduchý proces. Aby však bylo možné získat vysoce kvalitní výsledky - k realizaci je třeba přistupovat zodpovědně. Správný výpočet a výběr materiálů, aby bylo možné získat v důsledku povrchové úpravy, s maximálními zvukově izolačním vlastnostem.

Mezi výhody izolace stěny v bytě, bereme na vědomí:

 • zvýšení komfortu bydlení v bytě - nájemce zcela uzavřená od cizích zvuků: hlasitá hudba nebo sousedy jejich rozhovorů;
 • V některých případech funkce zvukového izolační materiály jako vyrovnání stěn v bytě;
 • příležitost, aby se nějaký hluk - bez obtíží pro sousedy;
 • další tepelně izolační vlastnosti;
 • Externí zvuková izolace poskytuje komfortní podmínky, omezení hluku ulice.

Přes toto, odhlučnění byt má některé nevýhody, a sice:

 • Pokles užitné plochy, jak se často materiály pro zvukovou izolaci instalován v bytě;
 • pokud je to nutné, volání o pomoc z důvodu izolace můžete to udělat.

Různé zvukově izolačních materiálů

Existují tři typy materiálu izolujícího zvuk, ve vztahu k principu:

 • Air zvuková izolace;
 • Izolace perkusních zvuků;
 • zvuková izolace vzor.

Pro pořádání prvního druhu izolace, použité materiály ve formě:

1. Skleněná vlna - má dobrou pružnost, požární bezpečnost a jednoduchost.

2. Minerální vlna - vedle výborné akustické izolační vlastností, má vysokou tepelnou izolaci. Není náchylný ke korozi, vznik plísní, má vysoký stupeň absorpce zvuku.

3. panel materiály Vícevrstvé - použité v případě montáže sendvič nebo dokončovací horní vrstvy.

Ke zlepšení zvukové izolační dlaždice ukazatele používané strop s akustickými vlastnostmi.

Dopad Zvuková izolace zvuk založený na použití:

1. Cork lisované listy - materiál nepodléhá hnilobě, dobře snáší výkyvy teplot, má dlouhou životnost.

pěnových materiálů 2. PE - nejčastěji používá pro zvukovou izolaci v rámci instalace podlahy z laminátu.

3. Substráty korek pryže - složení, který se používá pro vytvoření pryžovou zátku a zpracuje se zvláštním způsobem. Materiál vynikající snižuje hluk, eliminuje vibrace slouží jako podklad pod dlaždice, koberce, vyžaduje povinné hydroizolace.

4. Substrát pro živičné korku bázi - je vyroben z pevného sulfátového papíru, dále léčených živice. S tímto materiálem má dobrou odolnost proti vlhkosti a vynikající výkon.

5. Kompozitní - materiál na bázi vícesložkových zahrnuje tenkou vrstvu složenou z polyethylenu, který je uspořádán mezi pěnových polystyrénových kuliček, je odolný proti deformaci a dlouhou životnost.

6. extrudovaný polystyren - vyznačuje se vysokou pevností v tlaku, odolnost proti vlhkosti, jednoduchost instalace, životnost je více než 50 let.

Jak se zbavit hluku vzoru s použitím takových materiálů, jako jsou:

1. Skleněné vlákno - má vysokou pružnost, porézní strukturu. Používá se pro zvukové izolace podlah, rámových příček.

2. Těsnící materiály vibroakusticheskimi vlastnosti - vynikající zvukové izolační spoje, spoje plovoucí podlahové konstrukce.

3. Materiály elastomerní typu - namontován na obvodu dveří, dobře držel do dřeva, kovů.

Instalace technologie termozvukoizola vlastních rukou

Materiál má jedinečnou strukturu a vynikající zvukové vlastnosti. Termozvukoizol různé třívrstvá struktura, vnitřní vrstva - sklo typu jehla, vnější vrstvy - netkaná.

Mezi výhody tohoto materiálu můžeme zmínit:

 • Odolnost ke snížení a zvýšení teploty;
 • Vynikající vlastnosti propustnosti pro vodní páry;
 • výkonná zvuková izolace;
 • Spolehlivá ochrana před nadměrným vibracím;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • lehkost a snadnost instalace;
 • odolnost proti hlodavcům.

K dispozici jsou dva typy termozvukoizola, s dalšími vrstvami skla nebo čedičových vláken. Tyto materiály termozvukoizolu dodávají další požární odolnost, pevnost a vysokou zvukově izolační vlastnosti.

Tento materiál se snadno instaluje, nevyžaduje zvláštní podmínky pro uchovávání. Řez desky ve vztahu k velikosti stěny a zajistit ji pomocí lepicí pásky yl konvenční nehty.

Materiály pro zvukovou izolaci stěn s vlastníma rukama: skelné vaty a ecowool

Skelné vaty a ecowool často používán pro zvukovou izolaci stěn v bytech. Tyto montážní materiály postup je stejný a je následující:

1. Předběžné stěna je připraven k provozu: zarovnané tmel vrstvy nebo omítky.

2. Poté následuje montáž lišt ze dřeva nebo kovu. Doporučujeme dávat přednost druhé možnosti, jako strom - deformované vlivem vlhkosti a mohou být snadno poškozeny.

3. Izolace potaženy tenkou vrstvou parozábrany, která je namontována přímo na povrch bidlenu.

4. Následující postup je předem zvolena stěnový povrch krytiny.

V případě, že stěna není plochá na ulici, není nutná instalace parotěsná zábrana. I když v některých případech, jako parotěsná zábrana proti vnikání jemného prachu ze skla do místnosti.

Tapety se zvukově izolační charakteristiky: Výhody a nevýhody

Za prvé, doporučujeme seznámit s hlavními typy zvukotěsným tapety:

1. střapců tapety - dvouvrstvý materiál, ve kterém prostředek obsahuje hromadu s tlustou látkou. Tento materiál má vysokou hustotu textury podobá koberec. Tapety mají nejen vliv na zvukovou izolaci, ale také dobře vycházet s tepelnou izolací místnosti.

2. tapety na základě umělého semiše - vzhled připomínají samet, ale mají větší hustotu. Základem takového tapety - papír, na jejímž vrcholu je vložen vinyl. Tento materiál má dobrou přilnavost na jakýkoli povrch, vysoce zvukově izolační výkon. K nevýhodám poznámky: nízká odolnost proti vlhkosti a snížené pevnosti.

3. Cork tapety - jedna z nejúčinnějších zvukové izolační materiály. Tapeta vyrobena ze speciálních odrůd dubu. Mají dobré izolační vlastnosti, paropropustnost, nezávisle řízenou vlhkostí. Jako základ pro použití tapet uzavře papíru nebo seskupení.

Mezi výhody používání střapců tapety poznámka:

 • dobrá zvuková izolace výkon;
 • izolace;
 • atraktivní vzhled;
 • není potřeba další péče;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • snadnost mytí;
 • odolnost vůči ultrafialovému záření a vyčerpání.

Mezi nevýhody, bereme na vědomí:

 • vysoký elektrický náboj - z důvodu, že se hromadí prach;
 • Nedoporučuje se používat v dětských pokojích a pro lidi s alergií;
 • mechanicky odolný.

Tapety na základě umělého semiše má následující výhody:

 • atraktivní vzhled - dát luxusní pokoj;
 • průměr zvukově izolační vlastnosti, které jsou určeny k tloušťce materiálu;
 • rozumná cena a snadná instalace;
 • Vakuum čisté.

Povrch tapety špinavé rychle, že nejsou proti vlhkosti a jsou náchylné k mechanickému poškození. Tyto tapety nejsou vhodné pro domácnosti, kde jsou děti nebo domácí zvířata.

Cork tapety - ideální pro vysoce kvalitní izolace, vyznačující se těmito výhodami:

 • šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro zdraví;
 • doporučovány pro použití pro lidi s alergiemi a dětí;
 • Je odolná proti vlhkosti, mechanickému poškození a teplotní výkyvy;
 • univerzální použití - jsou originální textury;
 • nehromadí prach - pro snadnou údržbu.

Mezi nevýhody, bereme na vědomí:

 • vysoké náklady, ve srovnání s předchozími provedeními;
 • nutnost předchozího vyrovnání povrchu před instalací tapety;
 • trvání a složitost instalace.

Nabízí ubytování ve zvukotěsných zdi pro malování

Kvalitativní zvuková izolace stěny pro lakování znamená, že instalace odhlučnění materiál, následovaný instalace sádrokartonové desky. Mezi hlavní Zvukotěsná třeba poznamenat, materiály:

1. Minerální vlna - má dobré zvukové izolační vlastnosti a dobrou požární bezpečnosti. Pre nutné konstrukci rámu, která je naplněna minerální vlny. Pak následuje instalace sádrokartonu procesu, její úpravy a malování stěn.

2. Desky na korek na bázi - mají dobrou odolnost proti vlhkosti, vysokou tepelně izolační vlastnosti. Pre-vypočítává počet panelů, zarovnejte stěny. Fixace panelů je prováděno pomocí speciálního lepidla.

3. Ecowool - dobrý materiál zvukově izolační na bázi celulózy. Materiál má bezpečnost vůči životnímu prostředí, a proto je vhodné pro použití v dětských pokojích.

4. Izolon - pěna na bázi materiálu, který má vynikající zvukové izolační vlastnosti. Pro upevnění materiálu pomocí sešívačky nebo malých hřebíčků. Výše izolona nastavit sádrokartonové desky, která je pak připravena k malování.

5. zipy panely - inovativní řešení protihlukových stěn. To nepotřebuje rámová konstrukce, odlišný minimální vodivost. Používá se pro zvukovou izolaci jak stěn a stropů.

Které z uvedených materiálů na výběr závisí na faktorech, jako je materiál, z něhož jsou stěny, přítomnost izolace a parotěsné zábrany, potřeba požáru ak ochraně životního prostředí.

Instalace zvukové izolace na stěnách vlastníma rukama

Prosím najít návod k instalaci Universal izolona zvukovou izolaci materiálu. Přidělit některé z jejích formách:

 • materiál, který je upevněn na povrchu lepidla;
 • Vrstvený nátěrový fólie;
 • ztužené list;
 • Barva Izolon;
 • Materiál s vysokým stupněm požární bezpečnosti.

Rozsah použití izolona dostatečně široká produkty stavebních rybolovu se používají pro zvukovou a tepelnou izolaci balkonů, lodžií, stěn a stropů. Fóliový materiál je umístěn uvnitř fólie odrážet teplo do místnosti. Všechny švy mezi listy opatrně přilepený páskou speciální fólie. To je v procesu v souladu s maximální těsnost velmi důležité.

Nejprve připravit povrch prací:

 • čisté a suché zídky;
 • změřit jeho plochu, k přípravě pracovního materiálu;
 • nastavení Izolon fólie strany k vnitřní straně;
 • Všechny švy jsou lepidla speciální páskou;
 • zkontrolujte těsnost.

Tento materiál má dobré zvukově izolační vlastnosti, odolné a ekologicky bezpečné.

Montáž Materiály zvukoizolační vlastníma rukama

Nejoptimálnější jeden pro odhlučnění instalace je instalace plochých sádrokartonových desek krabice, uvnitř kterého je jeden z těchto zvukových izolačních materiálech. Tato metoda nevyžaduje dodatečné náklady na vyrovnání stěn, ale nakonec se ukáže, ideální nátěr pro další dokončovací práce.

Pokud jsou mezery ve stěně, utěsnění roztok ze sádry nebo sádrové výplně. Poté následuje proces rámových konstrukcí ze dřeva nebo kovu. Pod profilem je uzavřen tepla a materiál zvukové izolace. Mějte na paměti, některé z nich vyžadují povinné hydraulické a parotěsná zábrana. Tato metoda je velmi jednoduchá, ale má některé nevýhody:

 • Snížení v užitečném prostoru minimálně 80 mm;
 • prašné práce, a náklady na nákup materiálů pro sádrokartonové desky a laťování.

Jednodušší možností je koupit ready-made zvukotěsným panelů. Nicméně, oni vyžadují přítomnost dokonale hladké základny. Nevyžadují bedny a snadné držet na stěně. To je ideální pro zcela hladké stěny.

Odhlučňovací stěny Video:

Související články

© Building portál StrPort 2011-2016. Články o opravách, stavebnictví a stavebních materiálů.

Kopírování informací ze stránek je možné pouze se souhlasem vydavatele nebo přímým odkazem na zdroj. právní zdůvodnění

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 51 = 59