Zvuková izolace patře pod laminátem

Zvuková izolace patře pod laminátem

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Účinná izolace podlahy pod laminát eliminuje hluk pomocí zvukové izolace

Jednou z hlavních nevýhod bydlení v bytovém domě, to je celá řada cizí hluku. To platí zejména panelových domů, kde na pořadu jednání, pod sousedi diskutovat o novinkách.

Jediným řešením tohoto problému nežádoucích zvuků v bytě - je nainstalovat zvukovou izolaci. Zvuková izolace podložka pro laminát - to je vynikající volbou pro zvukové izolace podlahy.

V prodeji je mnoho druhů zvukotěsných materiálů a pro správnou volbu je třeba vzít v úvahu, ze kterého je vyroben na základě pohlaví, druh domova a kvalitativních požadavků na zvukovou izolaci.

Proč neprůzvučnost podlahu

Hlavním účelem izolace podlahy je boj s cizími zvuky, které zasahují do normálního života. Kromě toho, že většina hluku izolační materiály mají nízkou tepelnou vodivost a slouží jako dodatečné izolace bytů.

Je třeba upozornit na skutečnost, že všechny zvuky jsou rozděleny do několika kategorií:

 • Akustický hluk. Vzniká v prázdných prostorů v důsledku odrazu zvuku z vnitřní plochy místnosti.
 • Strukturální. Přenášeny prostřednictvím strukturálních prvků budovy.
 • Prostorové hluk. Nejvíce nepříjemný druh - to se skládá ze všech zvuků v domácnosti.

Acoustic podklad pro laminátové podlahy, aby účinně bojovat se všemi druhy hluku.

Lepší zvuková izolace technologie

Nejúčinnější způsob izolace technologie je považována za „plovoucí podlaha“. Hlavním principem této technologie spočívá v tom, že laminát není dotyčného buď kravatu nebo stěny.

Na „plovoucí podlaha“ měla pozitivní vliv, je třeba věnovat pozornost některé z funkcí:

 • Nedovolte, aby se do kontaktu s laminátovou podlahou nebo stěnami. V opačném případě by kontaktní místa budou velmi dobře přenáší zvuk. Tato místa se nazývají „zvukové mosty“
 • Sokl by se také přímo nesouvisí s ne zcela rovné podlaze nebo na stěnu. K tomu, stěny lepeného zvukotěsnou pásky dělat. Stejný substrát se položí mezi obvodové lišty a laminátu.
 • Při pokládání substrátu není povoleno tvorbu záhybů a hrudek, protože Těsnicí místa vzniku zvukových mostů (dále: „Co je substrátem pro laminátové - druhy a vlastnosti aplikace“).

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, zvukovou izolaci pod laminátové podlahy odolné a efektivní.

Je třeba poznamenat, že okamžitě izolace podlahy v bytě pod laminát nebudou moci zbavit hluku na 100%. To nejlepší, co můžete doufat, je částečný účinek, který má za následek snížení ostrosti a objemu.

Nejtěžší věc řešit strukturální hlukem, a to zejména pro majitele bytů v panelových a monolitických objektů. Cihlové budovy, hladina hluku, a to i bez izolace je mnohem méně.

Pokládání laminátu na dřevěnou podložku

Proces, kterým se laminátové podlahy na dřevěné základně vyžaduje malou nebo žádnou přípravu. Zvuková izolace pod laminát v bytě s dřevěnou podlahou vždy dává dobrý vliv, protože strom je přírodní akustické a tepelné bariéry.

Proces skládání zařízení laminátové a zvukovou izolaci na dřevěné podpěry je poměrně jednoduché.

 • Je třeba přizpůsobit povrch dřeva a je-li to nutné, provést nezbytné opravy základu
 • Utěsnění mezery mezi deskami. Pro tyto účely lze využít montážní pěnou.
 • U dřevěných podlah musí používat hydroizolace. konvenční fólie mohou být vhodné pro tento účel.
 • Další skládaný substrátu zvukově izolační a laminát namontován.

Kterým se na potěru zvukovou izolaci

Zvuková izolace pod laminátem v obytném potěru je stanoven v několika stupních:

 • Pro začátek vhodně připravený základ
 • Vybraná zvuková izolace se položí na zem v souladu s pokyny výrobce.
 • Majáky jsou instalovány na vyrovnávací zásypy.
 • On položil zvukové izolace náplně se nalije, srovnal a zhutní.
 • Pro zvukovou izolaci podlahové lišty, je nutné zabezpečit odhlučnění na stěnách.
 • Dále, na plnění leží gipsovolokonnyh desku. Je třeba se ujistit, že deska nemá dotýkat se stěn.
 • Poté, co druhá vrstva naskládaných desek s malým posunem. To se provádí, aby se zajistilo, že neodpovídá švy.
 • Desky jsou slepeny lepidlem a pak upevněny pomocí šroubů. Viz také: „Správný zvukovou izolaci pod potěrem - co a jak.“

Laminát již dlouho získal srdce zákazníků jako spolehlivý, krásné a co je nejdůležitější, odolné podlahové krytiny. Ale její husté výsledky struktura má za následek, že hluk z laminátu dochází i při chůzi.

Pro odstranění těchto nevýhod při pokládce se použije laminát substrát. Je přirozené, že v dnešním trhu existuje několik typů substrátů, z nichž každá se zabývá hluku v jejich vlastním způsobem. Viz také: „Jak zvukovou izolaci podlahy s rukama:. Přístroj jako příklad“

Na trhu stavebních materiálů, odhlučněné substrát pod laminátu je reprezentován několika druhů.

Liší se stupněm zvukové izolace, tepelná vodivost, náklady a dlouhou životnost. Nejjednodušší izolace - pod laminát podkladu

Hlavním a korkový podklad - jeho přirozenost. Vzhledem k tomu, že je vyroben z balzového dřeva, tento substrát je čistý.

Zvuková izolace v laminátu, korek má vynikající izolační vlastnosti a nízkou tepelnou vodivost. Vzhledem k jeho hustotě, vynikající nosnost a trvanlivost. Viz též: „Podklad pro laminát, korek - klady a zápory, funkce“.

Mezi několik nevýhod stojí za zmínku, vysoké náklady a nízká vlhkost vzduchu.

Nejjednodušší izolace - substrát pod laminátu polyethylenu. Jeho hlavní výhodou je nízká cena a dobrá odolnost vůči vlhkosti.

Ale tato podpora je křehký, vyžaduje velmi opatrné zacházení při instalaci a pravidelné výměně během provozu.

Zvuková izolace laminát z polystyrenu má vysokou pevnost. To udrží teplo dobře, je odolný proti plísním a bakteriím. Také tento druh podpory je dobře neutralizovat šum v pozadí.

Dřeva a sádrokartonových desek mají dobrou zvukovou izolaci. Šetrné k životnímu prostředí, ale jsou vystaveny vlhkosti. Zachovává i teplo. Taková izolace patře pod laminát označuje druh profesionální izolace je drahé a používá jen zřídka. Viz též: „Odhlučnění dřevěnou podlahu z osvědčených příkladů.“

Abychom pochopili, co je potřeba v izolaci bytu podlahy pod laminát, je nejprve nutné určit kvalitu podkladu. Také byste měli vzít v úvahu zvláštnosti bytu, protože Pro panelové domy těžší zajistit přijatelnou úroveň zvukové izolace. Kromě toho, nezapomeňte na šetrnost k použitých materiálů na životní prostředí. Viz též: „Jaký druh zvukových izolačních materiálů na podlaze pomůže zbavit hluku.“

Účinné způsoby, jak zvukotěsné podlahy v bytě: vytvořit bariéru, aby to znělo negativní

V každém bytovém domě, a to iv případě, že je postaven na nejmodernějších technologiích, komponenty patro, které přicházejí do styku s podlahou, stěnami, instalatérských a topenářských trubek, stávají agenty zvuky a zvuky kroků, stěhovat nábytek, padající předměty. Jakékoli pokojový byt, ať už je to ložnice, dětský, domácí kino, obývací pokoj nebo kuchyně, by měly být drženy v tajnosti pro majitele a nevytvářet nepohodlí sousedům a spolehlivou izolaci v podlaze se jedná o jednu z hlavních podmínek komfortu. K tomuto účelu, mezi všemi konstrukčních prvků a Home podlaha dlažba vrstvy absorpčního materiálu, který tlumí hluk a brání jejich šíření.

Materiály pro zvukovou izolaci podlah ↑

Stavební trh nabízí celou řadu přírodních a syntetických materiálů, čímž je zajištěno dobré zvukové izolace podlahy a zlepšuje akustické vlastnosti místnosti. Mezi tlumících materiálů na bázi přírodních vláken jsou nejoblíbenější:

 • kaolin a čedičová vlna;
 • minerální vlny na základě různých hornin;
 • šamot;
 • expandovaný perlit;
 • pěnové sklo.

Kromě vynikající akustické vlastnosti, všechny druhy minerální vlny budovy dotovaný a další důležité vlastnosti v objektu:

 • požáru;
 • paropropustnost;
 • hydrofobnost;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • trvanlivost.

Nevýhodou minerální vlny desek je tloušťka to o 25 mm, a proto se v případech, kdy silnice každý centimetr výšky místnosti, nebo za jiných technologických důvodů, dobrá izolace podlah v kvartireobespechivaetsya použití takových syntetických žebrové materiály, jako jsou například:

Podle struktury tlumících materiálů jsou:

Do této skupiny patří nejpopulárnější porézní pěnové sklo, beton, sololit, veškeré stavební vlny. Pro izolaci se musí podlahové konstrukce zvolit z materiálů, s porézností 80%, a s průměrem pórů ne více než 1 mm.

K membráně zahrnuje materiály, ve kterých je snížení akustického výkonu dosažené v důsledku energetické náklady na překonání nucené vibrace. Tento překližkové desky, tlusté husté lepenky, zvukotěsné tkaniny.

Děrované materiály bránit šíření zvuku otvor vyplněn dutinu a vzduch. Jedná se o desky z perforovaného sádry, azbestu a tak dále. D.

Nejmodernější, efektivní, šetrné k životnímu prostředí a snadno použitelný způsob, jak snížit hluk v bytech a soukromých domech je výstavba „plovoucí podlaha“.

To dostalo jeho jméno, protože konstrukce podlahy tohoto typu se skládá z několika vrstev a žádný prvek není v kontaktu s povrchem zapuštěnou střední podlahy a stěn, a proto se na ně nevztahují a neberou se z nich zvukové vlny. Existují tři typy „plovoucí podlaha“:

 • plovoucí konkrétní povlak;
 • plovoucí suchého potěru;
 • prefabrikované plovoucí podlahy.

Tento způsob je vhodný pro případy, kdy se kromě vlastnosti protihlukové vyžaduje vysoké pevnosti a vysoké tepelně izolační vlastnosti základny a vysokou tepelnou vodivost podlahové krytiny cíle, například v regeneraci „teplé podlahy“.

Pokládání plovoucí betonovou podlahu, betonové stropní zahalena vlagonepronizaemoy vrstva o tloušťce filmu, na němž je umístěna izolace podlahy pod potěr, často z minerální vlny. Je důležité, aby vrstva materiálu pohlcujícího zvuk byla položena nejen na překrytí betonu, ale i na obrysu místnosti, která se od ní po okrajích okrajového pásku položí. Zdá se tedy, že betonový potěr se vznáší nebo plovává nezávisle na základně a stěnách. Šířka okrajového pásu by měla být větší než konečná výška podlahové konstrukce a po dokončení práce je jeho přebytek odříznut ostrým nožem.

Přes izolační vrstvu se položí výztužná pletivo, jsou vystaveny majáky a na nich je nanesen potěr z betonu.

Tip: Díky rychlému nastavení betonové směsi je připravena v malých porcích a okamžitě nalije, ale v jedné místnosti je třeba provést potěr po dobu jednoho dne. Tyto dvě nebo více dávek během několika dnů může být vyrovnávacího potěru kuřáků s výškovými rozdíly pohlaví, jednotlivé úlomky dilatačních spár vazeb nechat minimální šířku 10 mm.

Pokud jsou na povrchu základny svahy a jiné chyby, rovná se vrstvě jemně expandované hlíny nebo písku. K podlaze se neklesá s časem, zásyp je zhutněn na maximální hustotu.

Povrchová úprava podlahy může být položena až po úplném vytvrzení potěru, tj. Po 4-5 týdnech. Konstrukce plovoucího betonového pole výrazně zvyšuje zatížení podlah, její tloušťka snižuje výšku místnosti a proto její použití není vždy možné a vhodné.

Suchý potěr - izolace podlahy ↑

Suchý potěr je účinný, rychlý a snadno použitelný způsob vytváření "plovoucí podlahy" a zvýšení jeho charakteristik ochrany proti hluku. Než začnete izolovat tuto technologii od šumu, musíte zvolit správný materiál pro pohlcování zvuku. Desky z minerální vlny mají nejvyšší index snížení hluku z nárazů: při tloušťce 20 mm se zhasne 46,5 dB.

Materiál parabarní a minerální vlny se položí na betonový podklad a vrchní náplň se naplní horní vrstvou, hustě zhutní vrstvu a vyrovná ji po majácích. Po obvodu místnosti, podél stěn, je připevněna stuha z hlukového izolačního materiálu o tloušťce 20 mm a výšce přesahující konečnou tloušťku budoucí podlahové konstrukce. Přebytek je po ukončení práce oříznut ostrým nožem.

Na vrchní vrstvě zásypu jsou sádrokartonové desky položeny ve dvou vrstvách, ujistěte se, že mezera mezi stěnou a deskou je minimálně 10 mm. Desky druhé vrstvy jsou položeny s posunem vzhledem k první vrstvě tak, aby se jejich zadní švy nekryly. Sádry ze sádrového vlákna jsou nalepeny společně s lepidlem PVA a poté upevněny samořeznými šrouby. Délka šroubu by měla odpovídat tloušťce obou vrstev povlaku, aby to nepřekročilo.

Tato varianta podlaha stavební izolace je velmi populární, protože instalace se provádí bez použití betonu a „mokré“ fázi, všechny prvky „vrstvy dortu“ se podílejí na absorpci zvuku a položit dokončení podlahy může být ihned po položení poslední gipsovolokonnyh list. Tloušťka podlahové konstrukce na suchém potěru nepřesahuje 30-40 mm a téměř nezmenšuje výšku místnosti.

Prefabrikované podlahy - možnost izolace proti hluku ↑

Tento typ "plovoucí podlahy" zahrnuje laminát, parketovou podlahu, masivní desku s plovoucí vrstvou a další podobné povlaky, vybavené uzamykacím systémem "špičatá drážka".

Na pečlivě připravený dokonale rovný povrch nejprve položeny podlahové izolace pod parkety nebo laminátu, a pak namontovat krycí panel s odstupem od stěn nejméně 10 mm. Jako zvukové izolace, pružná pěna s uzavřenou jednotného systému buněk, polystyrenu, nebo celulózových plochých materiálů, ale poskytují minimální vliv pohlcující zvuk, a stále hrají roli podpory.

Pro zvýšení hluku izolační vlastnosti vrstveného nebo dřevěné plovoucí podlaha je položena na polymerní vrstvy nebo podkladu korková speciální zvukotěsné membrány Teksaund, ležela vrstvu překližky, a teprve potom se umístí podlahovou úpravu. Tloušťka zvukotěsné vrstvy v těchto systémech nepřesahuje 2-5 mm, což vůbec neovlivňuje výšku místnosti.

Důležité: Bez ohledu na metodu zvukové struktury izolace podlahy, musí být základová deska připojena pouze na jeden povrch, a to buď na stěnu nebo na podlahu, po uvedení pod ním nebo v mezeře mezi ním a stěnou korkové nebo pryžové těsnění. Nehty se nedoporučují, protože kov je také zvukovým vodičem.

Doufáme, že jste se stali přesvědčeni, že hluková izolace podlahy vlastními rukama je úkol, který lze splnit pro každého, kdo má základní stavební dovednosti. Musíte být trpěliví a zvolit si nejvhodnější metodu a materiál absorbující hluk, který odpovídá, a po dokončení práce si užívejte mlčení a klid v bytě.

Zvuková izolace pod laminátem. 5 Populární způsoby, jak snížit hluk

Při instalaci takové tvrdé podlahové krytiny jako laminátu je třeba vzít v úvahu, že právě díky své tvrdosti vede zvukové vlny. Proto, pro zvuková izolace pod laminátem používají různé substráty a mezivrstvy, které mohou absorbovat jakýkoli šum.

Stupeň snížení hluku lze stanovit na základě stávajících norem a norem: čím vyšší stupeň, tím klidnější v místnosti.

Co jsou materiály pohlcující zvuk?

Odborníci je rozdělí na tři hlavní typy:

 1. Porézní s pružnou kostrou. Spravidla způsobují ztráty relaxace a tření v pórech. To se vztahuje k deformacím neporušeného skeletu. Patří mezi ně čedič, minerální a vata.
 2. Porézní s pevnou kostrou. Jakýkoliv šum je v nich absorbován kvůli viskóznímu tření v pórech. Takové materiály zahrnují plynové sklo a pěnový beton.
 3. Panelové konstrukce. Absorpce zvuku je způsobeno odolnosti celého systému, který osciluje pod vlivem pádu zvukové vlny (Zvukotěsná textilie, tenké desky z překližky, tuhá dřevovláknitá deska).

Zvuková izolace pro laminátové podlahy: základní techniky

Takže pravděpodobně nejefektivnější možností zvukové izolace pod laminátem je použití polyuretanové pěny. Jedná se o speciální velmi tenký substrát (2 mm), který dokáže odolat zatížení po dobu tří let. Takže po uplynutí termínu zcela ztrácí základní vlastnosti a vlastnosti, musí být nahrazen. Výhodou je, že tato možnost může být vždy použita, pokud plánujete namontovat dočasnou, levnou obálku.

Desky z extrudované pěny z polystyrenu slouží jako účinnější alternativa. Tloušťka desky je 5 mm. Nicméně nejlepším řešením je korok. Jedná se o list lisované drobky, válený do role.

Více profesionálních typů zvukové izolace pro vrstvený povlak:

 • izolační desky;
 • materiál ze synteponu s metalizovaným filmem;
 • varianty korkového substrátu;
 • karton s plstěným krytem.

Než začnete instalovat povrchovou úpravu, musíte vyrovnat základnu, zbavit se nečistot a prachu. U základů je nutné montovat samostatné panely s průměrem 1 cm od stěn. Korkový materiál je považován za jeden z nejúčinnějších.

Pro zvýšení jakostních vlastností takové vrstvy je rovněž pokrytá vrstvou překližky a teprve pak je instalován laminát. Tloušťka této zvukotěsné vrstvy obvykle nepřesahuje 5 mm. Takže nemá vliv na výšku místnosti.

Druhým názvem tohoto typu je isoshum, tj. materiál redukující šum. Skládá se z pevné vrstvy hliníkové fólie a pěnového polystyrenu. Pokud jste ještě nerozhodli, jakou volbu si vyberete, zastavte se, protože tento materiál má vynikající vlastnosti, poskytuje vysokou zvukovou izolaci a odvádí asi 70% veškerého hluku.

Důležitým faktem je, že se nepeklí pod tlakem domácích spotřebičů a nábytku. Existují však také nevýhody, které by nebylo správné ignorovat. Patří sem:

V případech s tvrdým povrchem, jako je laminát, je tato volba ideální. Je odolný, aby se zlomil a byl hustý. Kromě toho se vyrábí ve formě listů. Dnes se stále častěji používá v prostorách s betonovými základnami, navíc působí funkci tepelné izolace.

Vzhledem k nízké ceně a tím k obecné dostupnosti je mezivrstva polyethylenové pěny nejoblíbenější. Obvykle je balena v rolích o délce 25 a 50 m. Šířka role je 1 m. Co se týče tloušťky, může se pohybovat od 0,8 do 6 mm. Nejpřijatelnější možností je 2-3 mm.

Tato možnost se liší mnoha výhodami, ale je také obtížné skrýt nedostatky.

Výhody:

 • nízká tepelná vodivost;
 • široká prevalence;
 • vyrovnává nedokonalosti základny;
 • různé velikosti;
 • Cenově dostupná cena.

Nevýhody:

 • nedostatečně vysoká hladina hlukové izolace;
 • Nerovnoměrná tloušťka povlaku, tj. v důsledku stálého tlaku nábytku na podlaze se podklad natlačí, základna - vrtání, laminát - se zlomí;
 • nemožnost použití v případě instalace teplé podlahy.

Desky z akustické a minerální vlny

Jedná se o další možnou možnost zvukotěsnosti podlahy pro laminát. Takové desky jsou široce rozptýlený materiál vyrobený z minerálních vláken impregnovaných syntetickým pojivem. Způsob výroby - tepelné zpracování ve speciálních komorách.

Nejprve jsou desky obrobeny. Pak na ně aplikují speciální dekorativní vrstvu. Standardní rozměry jsou 50x50x2cm a hustota 130-140kg / m3. V tomto případě dosahuje pevnost v tahu až 0,4 MPa a koeficient absorpce šumu s frekvenčním intervalem od 500 do 2000 Hz je 0,4-0,8.

A samozřejmě ten potěr. Instalace bezproblémového nátěru na bázi cementu jako základ pro zvukotěsnost laminátové podlahy je velmi účinnou volbou. Nevýhodou je, že proces trvá hodně času: doba sušení je 2 týdny - minimální, 1 měsíc - maximum. Kvůli své závažnosti je navíc ne vždy možné ji stanovit.

Suchá černá základna - možnost stropních nosníků. Jedná se o zařízení tzv. Drsné podlahy s technologií suchého potěru. Výhoda: Doba schnutí není nutná.

Musí nejprve položit zásyp vrstvu suché a hladké ho s majákem kolejnic. Tato základní vrstva, která se potom umístit na nebo sádrové dřevotřískové desky za účelem rozdělení zatížení rovnoměrně. V dalším kroku - pokládka slepené gipsovolokonnyh desek. Montáž se provádí s odsazením, které vytvářejí záhyby (zámky). Dále tyto záhyby jsou slepeny a spojeny dohromady pomocí šroubů.

Jedná se o nejběžnější způsoby odhlučnění pod laminátu. Takže konečný výběr, zvažte použitém základním lakem vašim potřebám a možnostem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

65 − = 60